Do ogrodu, domu, firmy - Autoryzowany Dealer japońskich urządzeń Honda

FAQ

12. Jakie są zalety silnika mini czterosuwowego?
Mikrosilnik czterosuwowy pozwala znacząco zmniejszyć poziom drgań, co powoduje, że narzędzia oferują większy komfort użytkowania.

Zmniejsza w znacznym stopniu uciążliwość akustyczną. Dźwięki silnika czterosuwowego są dużo niższe, co się przekłada na większą przyjemność użytkowania.

Zużywa mniej paliwa niż silnik dwusuwowy o podobnej mocy: tylko 2/3 benzyny i 1/7 oleju.

Mikrosilnik czterosuwowy marki Honda jest lekki a jego budowa jest zwarta. Ponadto, dzięki smarowaniu mgiełką olejową może być używany i przechowywany w każdej pozycji w zakresie od 0 do 360oC.

Zapomnimy także o męczącym przygotowywaniu mieszanek olej-benzyna do silników dwusuwowych! Nie trzeba juz kupować oleju, można stosować zwykłą benzynę bezołowiową, taką samą, jak do samochodów.

Na koniec należy dodać, iż mini czterosuw jest łatwiejszy w uruchamianiu.

Dzięki automatycznemu dekompresorowi silnik uruchamia się bez wysiłku i to już po pierwszym pociągnięciu linki rozrusznika, nawet przy zimnym silniku. W ten sposób siła konieczna do jego uruchomienia jest dwukrotnie niższa niż w przypadku silnika dwusuwowego.13. Co to jest HONDA Blade Brake®?
HONDA Blade Brake®. To specjalna blokada bezpieczeństwa, zatrzymująca nóż tnący już po 1/2 obrotu.14. Co to jest centralna regulacja wysokości cięcia?

Centralna regulacja wysokości cięcia to mechanizm, w którym za pomocą jednej dźwigni, bez dodatkowych narzędzi szybko ustawimy pożądaną wysokość koszenia.15. Co to jest Honda Versamow System®?
Honda Versamow System® pozwala teraz ustalić ile ściętej trawy trafi do kosza a ile pozostanie na powierzchni trawnika. Takie rozwiązanie pozwala ścinać wysoką trawę i równocześnie stosować mulching – nawozić ściółkować.16. Co to jest MICROCUT SYSTEM®?

Co to jest MICROCUT SYSTEM® to specjalny podwójny układ noży tnących zapewniający doskonałej jakości cięcie, i wysoki procent rozdrobnienia pokosu.17. Co to jest Dralon®?
Dralon® to opatentowane włókno akrylowe o specjalnym przekroju poprzecznym, posiada zbliżony do włókien naturalnych wygląd i chwyt. Wyroby z Dralon akrylu są lekkie i sprężyste, łatwe w konserwacji, trudno ulegają uszkodzeniu. Odpowiedni splot i gęstość worka filtruje.18. Jak wybrać odpowiednią kosiarkę?

Główne kryterium doboru kosiarki to powierzchnia Państwa trawnika. Gama kosiarek HONDA pozwala dobrać kosiarkę do każdej powierzchni trawnika, tak by koszenie było przyjemnością.

Małe powierzchnie można kosić kosiarką bez napędu, przy większych powierzchniach (700 do 1500 m2) polecamy zakup kosiarki samobieżnej.

Do koszenia trawników przekraczających 1500 m2 warto zastanowić się nad wyborem traktorka ogrodniczego.

Warto wiedzieć, iż czas koszenia jest wprost proporcjonalny do szerokości cięcia kosiarki. I tak, chcąc skosić trawnik o powierzchni 1000 m2, kosiarką o szerokości cięcia 41 cm (np. HRG415CPD) musimy prowadząc kosiarkę pokonać trasę długości 2,5km. Gdybyśmy natomiast użyli kosiarki o szerokości cięcia 53cm (np: HRG536CSD) trasa skróci się do około 1,9km. Taką samą powierzchnię skosimy traktorkiem (np: HF 2315 HME o szerokości koszenia 92cm) przejeżdżając nim około 1km. Kosiarki HONDA posiadają szerokość cięcia w zakresie od 41cm do 61 cm.

Warto pamiętać o tym, iż przez rok podczas koszenia trawnika o powierzchni 1000 m2 pozyskujemy około 2 ton ściętej trawy.

Pełne zbieranie pokosu umożliwi kosz mieszczony z tyłu kosiarki, do którego wrzucana jest skoszona trawa. W zależności od szerokości cięcia pojemność kosza w kosiarkach HONDA wynosi od 55 do 83l. Wybrane modele kosiarek HONDA posiadają kosze wykonane ze specjalnego materiału DRALONU. To opatentowane włókno akrylowe o specjalnym przekroju poprzecznym, jest lekkie, mocne i sprężyste. Odpowiednio dobrany splot ogranicza kurzenie.19. Co to jest mulching?
Mulczowanie z ang. mulching to zabieg agrotechniczny, polegający na rozdrobnieniu ściętej trawy. Stopień rozdrobnienia trawy pozwala pozostawić ją na trawniku, gdzie szybko ulega rozkładowi dostarczając substancji pokarmowych.

Specjaliści HONDA do perfekcji dopracowali technologię tego zabiegu pielęgnacyjnego, opracowując MICROCUT SYSTEM® specjalny podwójny układ noży tnących zapewniający doskonałej jakości cięcie i wysoki procent rozdrobnienia pokosu. Kosiarki wyposażone w HONDA VERSAMOW SYSTEM® mają możliwość zbierania trawy do kosza, jej rozrzucania lub mielenia bez żadnego dodatkowego osprzętu. Za pomocą specjalnej dźwigni clip director™ można ustalić proporcje - ile trawy zostanie zebrane a ile zmielone i pozostanie na trawniku. Należy pamiętać o tym, że mulching wymaga regularnego i częstego koszenia.

By zabieg został przeprowadzony prawidłowo należy przestrzegać kilku prostych zasad: min jednorazowo nie można ścinać więcej niż 1/3 wysokości trawy. Zaleca się także ścinanie trawy nie więcej niż o 2cm, najlepiej jednak od 1 do 1,5cm, gdyż krótsze ścinanie zapewnia szybsze kompostowanie pokosu. Jeśli kosiarka wyposażona jest clip director™ - dźwignię, którą możemy ustalać proporcje ile trawy ma ulec zmieleniu i pozostać na trawniku a ile ma zostać zebrane wtedy możemy ścinać odpowiednio dłuższe odcinki trawy, jej nadmiar kierując do kosza kosiarki.20. Co to jest Roto-stop?
Roto-stop to sprzęgło – bezpieczeństwa. W kosiarkach wyposażonych w Roto-stop możesz opróżniać kosz bez konieczności zgaszenia silnika. Układ wysprzęglania odłączy napęd od noża tnącego lub gdy ostrze natrafi na przeszkodę np.: kamień, lub krawężnik.21. Jaka jest budowa ciągnika jednoosiowego?
Budowa ciągników jednoosiowych Honda oparta jest na monobloku – maszyny te nie posiadają ramy, a ich szkielet konstrukcyjny stanowi silnik ze skrzynią biegów do którego umocowano układ kierowniczy z manetkami sterującymi oraz jezdny w postaci 2 kół.

Ciągniki jednoosiowe zbudowane są w oparciu o uniwersalny system modułowy pozwalającym na dowolną konfigurację osprzętu.

Jednostkami napędowymi spotykanymi w  ciągnikach jednoosiowych Honda są jednocylindrowe czterosuwowe górnozaworowe silniki spalinowe w zakresie mocy od 5 o 8 KM.

Ciągniki jednoosiowe mają skrzynie przekładniowe oraz do 6 biegów w przód i dwóch w tył. Takie rozwiązanie pozwala operatorowi dobrać optymalne do wykonywanych prac i panujących warunków obroty i moce.

Załączenie obrotów odbywa się przez układ głównego sprzęgła, które włącza i wyłącza przeniesienie mocy z silnika do skrzynki biegów. Przy dociśniętej dźwigni sprzęgło jest włączone i moc jest przekazywana na doczepione narzędzie (np. ostrza glebogryzarki bądź koła jezdne).

Czasami maszyny wyposażone są w boczne sprzęgło - mechanizm różnicowy kół, używane  do skrętu maszyny w prawo lub w lewo. Naciskając dźwignię bocznego sprzęgła odłączamy sekwencyjnie napęd jednej z osi kół.

Komfortowe prowadzenie maszyny przez operatora zapewnia kierownica z regulacją kąta ustawienia w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Rozwiązanie to pozwala precyzyjnie dopasować wysokość kierownicy do wzrostu operatora i warunków pracy. Przy pracy z aktywnymi maszynami zamontowanymi z tyłu maszyny np.: z agregatem glebogryzarki tylnej operator ze względów bezpieczeństwa po obróceniu kierownicy operator może prowadzić maszynę idąc bokiem.

Ciągniki jednoosiowe  Honda posiadają wał odbioru mocy nazywany WOM lub  P.T.O. ( ang.: Power Take Off).  Wał P.T.O. jest używany podczas prac z maszynami aktywnymi np.: kosiarką, zamiatarką, frezem do odśnieżania. Napęd z wału odbioru mocy jest przekazywany do maszyny za pomocą koła pasowego i pasa klinowego.

Do mocowania maszyn biernych służą uchwyty bądź zaczepy z przodu i z tyłu maszyny. Do uchwytów tych można podłączyć pług, bronę, kultywator czy nawet przyczepę z siedziskiem dla operatora.

Niektóre ciągniki posiadają terminal z wyjściem prądu stałego (12V – 50W) i lampy reflektora przedniego pozwalające na wykonywanie prac po zmroku np. odśnieżania.

Green-Pol Dealer Honda - Znajdź nas na Facebooku
Strony: « Poprzednia 1 2