Do ogrodu, domu, firmy - Autoryzowany Dealer japońskich urządzeń Honda

FAQ

 

1. Co to jest napęd hydrostatyczny?
Technologia ta pozwala Państwu płynnie regulować prędkość koszenia, bez zrywów i szarpnięć, od uruchomienia aż do uzyskania prędkości maksymalnej. Można w ten sposób wybrać optymalną prędkość koszenia w zależności od panujących warunków np: wysokości trawy, ukształtowania terenu. Kosiarka dostosowuje się do Państwa rytmu pracy, a nie odwrotnie.


2. Co to jest hamulec ostrza ROTOSTOP®?
System ROTOSTOP® opracowany przez Hondę zapewnia Państwu wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. W momencie puszczenia kierownicy, nóż tnący zatrzyma się prawie w tym samym momencie, ale silnik kosiarki nie przestanie działać. Pozwala to Państwu na przejazd kosiarką np. przez alejki, ścieżki z nawierzchnią żwirową bez konieczności gaszenia i ponownego uruchamiania kosiarki. Technologia ta pozwala także unikać gaszenia silnika podczas opróżniania kosza.3. Co to jest POLYSTRONG®?

Ten nowy materiał, z którego wykonujemy obudowy naszych kosiarek, charakteryzujący się wysoką wytrzymałością gwarantuje Państwu wyjątkową wytrzymałość i trwałość. Zastosowaliśmy go także by zoptymalizować odprowadzanie trawy do kosza. Skoszona trawa nie przylega do wewnętrznych ścianek obudowy kosiarki. Zapobiega to sytuacji, gdy nagromadzona na ściankach obudowy kosiarki trawa opada w czasie koszenia na trawnik i psuje finalny efekt naszej pracy.


4. Co to jest XENOY®?
To kolejny nowoczesny materiał, z którego wykonujemy obudowy naszych kosiarek, np. w serii HRX. Materiał ten, stosowany jest na przykład w produkcji zderzaków samochodowych, jest bardzo wytrzymały na uderzenia. Nie ulega korozji, jest stabilny w czasie. Design obudowy zapewnia mu lepsze osiągi, tak w zakresie mulczowania jak i zbierania skoszonej trawy.5. Dlaczego tak wiele uwagi HONDA przykłada do doboru materiałów, z których produkuje obudowy  kosiarek?
Dlatego, że jest to część najbardziej narażona na uderzenia. W czasie koszenia nóż wyrzuca na wewnętrzną ściankę obudowy tysiące kamyków. Dlatego też Honda stworzyła nową wyjątkową obudowę, która została opatentowana pod nazwą Polystrong®. Obudowa ta jest wykonana z nowego, wyjątkowego materiału o zwiększonej wytrzymałości (dzięki wzmocnionej strukturze wewnętrznej). Zapewnia ona wyjątkową odporność na uderzenia i trwałość.

  • Dlatego, że hałas pracującej kosiarki jest powodowany głównie strumieniem powietrza w obudowie, a nie w silniku. Dlatego też zespoły ds. Badań i Rozwoju HONDA opracowały taki jej projekt, który minimalizuje turbulencje, uzyskując w ten sposób niski poziom hałasu (94 dB(A) zgodnie z normą EN 2000/14/EC). Wszystko to dla wygody Państwa i ... Państwa sąsiadów!
  • Dlatego, że kształt obudowy determinuje jakość zbierania trawy. Obudowa nowej serii HRX jest opracowana w taki sposób, by zapewnić jak najlepsze odprowadzanie skoszonej trawy do zbiornika. Zapewnia to doskonały efekt koszenia, nawet wysokiej trawy.
  • Dlatego, że w obudowie krąży trawa! W nowej serii obudów HRX wewnętrzna część obudowy jest wyjątkowo gładka. Pozwala to ulepszyć proces zbierania trawy, ale pozwala również uniknąć gromadzenia się ściętej trawy na ścianach obudowy lub opadania jej w czasie koszenia. Przy tego typu obudowie czyszczenie kosiarki jest wyjątkowo łatwe; wystarczy użyć do tego zwykłej skrobaczki i w krótkim czasie kosiarka jest przygotowana do następnego koszenia!


6. Czy konserwację kosiarki można przeprowadzić samodzielnie?
Tak. Specjalny zestaw serwisowy do silnika GC/GCV 135/160 kosiarki Honda zawiera butelkę oleju o pojemności 0,6 litra, jedną świecę i filtr powietrza. Są to oryginalne części Hondy – dostępne u autoryzowanych dealerów i w serwisach Honda.7. Co to jest mulczowanie?

Mulczowanie jest operacją, która polega na bardzo dokładnym rozdrabnianiu źdźbeł trawy zanim opadną one na podłoże.
Mulczowanie ma wiele zalet...

  • Mniej odpadów. Nie będziecie Państwo musieli usuwać ściętej trawy.
  • Oszczędność czasu. Nie musicie Państwo przerywać koszenia, by opróżnić kosz kosiarki (jest to czynność zabierająca do połowy czasu spędzonego na koszeniu!).
  • Doskonały trawnik. Państwa trawnik jest doskonale skoszony i zabezpieczony przed nadmiernym wysuszeniem w lecie.


Uwaga! Tajemnica udanego mulczowania...
Aby mulczowanie było udane, należy kosić trawnik raz w tygodniu, a w pełni sezonu nawet dwa razy w tygodniu. Tajemnica udanego mulczowania tkwi również w przestrzeganiu zasady, by nie skracać trawy więcej niż o 1/3 jej wysokości.8. Co to jest mulczowanie zmienne?

Mulczowanie zmienne to technika pielęgnacji trawnika stosowana wyłącznie przez Hondę.

System mulczowania zmiennego umożliwia Państwu stosowanie mulczowania przez cały rok, dostosowanego do stanu Państwa trawnika, to znaczy wysokości trawy i warunków pogodowych (trawa sucha lub wilgotna). Wystarczy użyć do tego zwykłej dźwigni, bez konieczności montażu czy zmiany ostrza.

Zostały spełnione wszystkie warunki konieczne do przeprowadzenia mulczowania? Należy ustawić dźwignię w położeniu “100% mulczowania”. Państwa trawa jest zbyt wysoka, by móc ją mulczować,? Proszę wybrać ustawienie pośrednie, które umożliwi Państwu przeprowadzenie częściowego mulczowania. W ten sposób zmniejszy się znacząco objętość trawy, którą należy zebrać. Po powrocie z urlopu zastajecie Państwo bardzo wysoką trawę? Należy wtedy ustawić dźwignię w pozycji “100% zbierania trawy”. Kiedy trawa zostanie przycięta, Państwa trawnik będzie gotowy do koszenia z mulczowaniem w przyszłym tygodniu.9. Jak są zabezpieczone obudowy agregatów tnących traktorów Honda?
Obudowa agregatu tnącego jest w szczególny sposób narażona na działanie wilgoci. Dlatego też Honda zabezpiecza wszystkie obudowy kosiarek samobieżnych stosując powłokę antykorozyjną. Obudowa jest poddawana kataforezie, a następnie jest powlekana lakierem Epoxy. Technika kataforezy jest stosowana specjalnie do obróbki skomplikowanych powierzchni, dlatego, że pozwala na dotarcie obróbki do najbardziej niedostępnych miejsc. Wewnętrzna ściana obudowy jest w ten sposób zabezpieczona na całej swojej powierzchni, co chroni ją przed pojawieniem się najmniejszych nawet ognisk rdzy. Po takiej obróbce obudowa ma doskonale jednorodną powierzchnię, gładką i łatwą do czyszczenia.10. Jakie systemy bezpieczeństwa zastosowano w traktorach ogrodniczych Honda?

Traktorek Honda posiada interaktywne zabezpieczenia w 7 punktach. W najważniejszych punktach traktorka umieszczonych jest 7 styczników połączonych z elektronicznym modułem kontrolnym. Moduł ten centralizuje poszczególne informacje przesyłane ze styczników i kiedy nie są spełnione warunki bezpieczeństwa (np. jeśli w czasie pracy noży otworzy się kosz na trawę) wysyła sygnał powodujący wyłączenie silnika. Nie trzeba się już niczym martwić, kosiarka Hondy sama czuwa nad bezpieczeństwem swoich użytkowników.11. Czy traktorkiem ogrodowym Honda, można kosić bez kosza?

Tak. Traktorkiem ogrodowym Honda można kosić na trzy sposoby.
Zbierając trawę do kosza. Kosiarki samobieżne marki Honda posiadają tylny wyrzut. Ich pojemny kosz (do 350 litrów) zapewnia skuteczne zbieranie trawy, pozostawiając w ten sposób doskonale skoszony, czysty, uprzątnięty trawnik. Moc silnika i pojemność kosza są dostosowane do szerokości koszenia. Dzięki temu przy każdej szerokości koszenia uzyskujecie Państwo skuteczne cięcie i optymalne zbieranie trawy, nawet w trudnych warunkach (wysoka lub mokra trawa).

Mulczując. Dzięki zestawowi do mulczowania (montowanemu seryjnie w wersjach HTE) trawa jest dokładnie rozdrabniana a rozdrobnione jej cząstki pozostają na trawniku, tworząc w ten sposób naturalny nawóz. Mulczowanie powoduje, że składowanie czy wywożenie odpadów z koszenia nie jest już konieczne.

Kosząc z deflektorem wyrzutu tylnego. Jeżeli usuniemy kosz i na jego miejsce zamontujemy przystawkę (opcjonalnie), wtedy trawa będzie wyrzucana w formie regularnego pokosu. Jest to rozwiązanie idealne do koszenia wysokiej trawy, oraz w miejscach mniej uczęszczanych (sady, łąki).

Green-Pol Dealer Honda - Znajdź nas na Facebooku